نگهداری از یک فروشگاه تمیز؛ از کجا باید شروع کرد؟

روش های اشتراک گذاری مقاله :

فضای یک فروشگاه، تنها محلی برای ارتباط مشتری با محصولات نیست؛ این فضا فرصت مناسبی را ایجاد می کند تا برند فروشگاه راحت‌تر و بهتر در معرض نمایش قرار گیرد. همین‌طور تجربۀ منحصر به‌فردی برای مراجعه‌کنندگان ایجاد می‌کند و به برند فروشگاه این اجازه را می‌دهد تا شخصیت استانداردی از خود به نمایش بگذارد. به همین دلیل یک فضای مرتب و تمیز می‌تواند به تقویت برند یک شرکت کمک کند؛ از سطوح کف تمیز تا داشتن قفسه‌های عاری از گردوغبار، چرا که پاکیزگی همیشه جذاب است و می‌تواند افراد بیشتری را نسبت به آنچه که تصور می‌کردند، جذب کند.
با درنظر گرفتن این موضوع، در این‌ مطلب به سه فضای مهمی که هنگام برنامه‌ریزی نظافت باید مدنظر قرار گیرد، اشاره می‌کنیم:

 

سطوح کف بدون گردوغبار

طبقات در هر فروشگاه به دلیل حجم ورودی و خروجی باید به طور روزانه مورد توجه قرار گیرند. سطوح کف هرگز نباید دست‌کم گرفته شود، زیرا همیشه اولین جایی که مورد توجه مراجعه‌کنندگان یک فروشگاه قرار می‌گیرد، نظافت سطوح کف است. سطوح کثیف و لکه‌دار می‌تواند بلافاصله مراجعه‌کننده را از ورود به فروشگاه منصرف کند.

برای نظافت حرفه‌ای و تضمین‌شده سطوح کف قطعاً باید با شرکت‌های خدمات نظافتی حرفه‌ای همکاری شود تا با خیال راحت و آسوده از مشاهده سطوح کف براق و بسیار تمیز لذت ببرید.

 

نظافت ورودی‌ها

ورودی‌ها و خروجی‌ها مانند طبقه اصلی فروشگاه‌ها، مستعد آلودگی هستند و برخی از اجزای این مناطق نیازمند توجه بیشتری هستند. مثل درهای کشویی و مسیرهای پرتردد.

اطمینان از تمیزی و شفاف‌بودن این مناطق و همچنین باز بودن مسیر جهت رفت‌وآمد بی‌دردسر و آزادانه حس خوبی برای مراجعه‌کنندگان ایجاد می‌کند.

 

مرتب کردن موجودی‌ها

اگر محصولات موجود در قفسه‌ها لکه‌دار یا حاوی گردوغبار به نظر برسند، مراجعه‌کنندگان به سرعت از کنار این قفسه‌ها عبور خواهند کرد. نظافت و رسیدگی روزانه به قفسه‌ها و محصولات، فروشگاه را در وضعیت کاملاً بکر و با ظاهری جذاب قرار می‌دهد.

رسیدگی روزانه همچنین فرصتی را فراهم می‌کند تا محصولات کاملاً مرتب و منظم در جای خود قرار بگیرند و درصد اشتباه را کاهش می‌دهد.

این نکات به مدیران فروشگاه کمک می‌کند که نه تنها به طور مؤثرتر و همیشگی نظافت انجام شود، بلکه باعث می‌شود تا با استفاده از تجهیزات به‌روز نظافتی، در زمان صرفه‌جویی شده و شاهد افزایش کیفیت باشید.

این مطلب در صفحه 12 ماهنامه شماره ۳۲ «ویکی کلین» منتشر شده است.

عضویت در خبرنامه

ویکی کلین اولین نشریه تخصصی نظافت صنعتی

یافتن مقالات مورد نظر ...

ویکی کلین

درباره ما ...

سال هاست که در کشور عزیزمان ایران فقدان یک مجله نظافتی به زبان فارسی که آگاهی عمومی جامعه ایرانی را در این زمینه ارتقا دهد همواره احساس میشد.

از این رو تیم ماهنامه ویکی کلین همراه با جمعی از متخصصان فعال در این حوزه بر آن شد تا نشریه علمی جدیدی را به جمع مطبوعات فارسی زبان اضافه نماید. هدف اصلی این مجموعه به انجام رساندن وظیفه مهم آگاهی دادن به فارسی زبانان و ایرانیانی است که مشتاق دانستن مطالب تازه در زمینه های نظافت ، بهداشت و سلامت هستند و امید است اطلاعات مفید و تازه ای در اختیار خوانندگان خود قرار دهد.

ویکی کلین در شبکه های اجتماعی ...

فیسبوک
توییتر
لینکدین

برترین مقالات ماهنامه