تمام آنچه که باید در مورد انتخاب بهترین کف‌شوی صنعتی بدانید

روش های اشتراک گذاری مقاله :

عملیات نظافت روزانه بخش جدایی‌ناپذیر همه مشاغل است. با پیشرفت فناوری، این فرآیندها بسیار خودکار شده و در نتیجه زمان کمتری را دربر می‌گیرد. با استفاده از تجهیزات صحیح، نتایج به دست آمده می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

با گزینه‌های متعدد موجود در بازار، فرآیند انتخاب یک کف‌شوی صنعتی می‌تواند گیج‌کننده باشد. نکات زیر به شما کمک می‌کند در کوتاه‌ترین زمان تصمیم بگیرید و راه‌حلی پیدا کنید که بهترین کارایی را برای شما داشته باشد.

 

عوامل مهمی که باید در نظر گرفته شوند

مساحت: مشخص می‌کند که آیا برای نظافت به یک دستگاه بزرگ نیاز دارید یا می‌توانید با یک دستگاه کوچک‌تر هم مدیریت کنید.

نوع سطوح: بافت سطح را ارزیابی کنید. کاشی‌های صاف راحت‌تر تمیز می‌شوند و به یک برس نرم و ساده نیاز دارند که به آنها آسیب نرساند، در حالی که کاشی‌های دوغاب شده (با بافت خشن) به یک برس دقیق‌تر و بادوام‌تر نیاز دارند.

لوازم جانبی: لوازم جانبی مورد نیاز بر اساس انتخاب دستگاه متفاوت خواهد بود.

باتری و شارژر: دسترسی به پریز برق باید در نظر گرفته شود زیرا برخی از دستگاه‌ها برای کار کردن باید به برق متصل باشند. البته برخی از آنها با باتری کار می‌کنند و نیازی به برق ندارند.

راحتی / ارگونومی: با فرض استفاده روزانه از دستگاه، اپراتور باید راحت باشد و از نظر فیزیکی بتواند از دستگاه برای مدت طولانی استفاده کند.

هزینه و گارانتی: دستگاه باید در حد بودجه شما باشد و اگر قرار است به طور منظم از آن استفاده شود، باید دارای گارانتی طولانی‌مدت باشد.

تعمیر و نگهداری و مراقبت از مشتری: دستگاه ممکن است نیاز به تعمیر و نگهداری منظم داشته باشد. بنابراین، شرکتی را انتخاب کنید که خدمات پشتیبانی خوبی داشته و قطعات به راحتی در دسترس باشند.

 

چگونه با یک کف‌شوی کار کنم؟

نحوه کار دستگاه‌های اسکرابر نیز عامل مهمی است که باید در نظر گرفته شود، زیرا هر فردی که با این دستگاه‌ها کار می‌کند باید بداند که چگونه این کار را به طور مؤثر انجام دهد. مراحل زیر می‌تواند استفاده بهینه را تضمین کند:

مرحله 1: بررسی تجهیزات – از پروتکل‌های موجود آگاه باشید و بررسی کنید که همه تجهیزات (از جمله تجهیزات ایمنی) آماده هستند.

مرحله 2: حذف زباله‌های اضافی – برای کاهش سایش و پارگی، قبل از شروع کار با اسکرابر، اطمینان حاصل کنید که تمام زباله‌های آبکی و شل از سطح کف پاک شده‌اند.

مرحله 3: دستگاه را آماده کنید – مطمئن شوید که همه برس‌ها بازرسی شده و محکم و سفت بسته شده‌اند، سپس مخزن را با آب و مواد شوینده تا محدوده مشخص شده پُر کنید.

مرحله 4: شروع – دستگاه را مطابق تنظیمات کارخانه روشن کنید و مطمئن شوید که برس با سطح زمین تماس یکنواخت دارد.

مرحله 5: کامل باشید – آهسته حرکت کنید و از گوشه‌ها به سمت داخل نظافت کنید تا مطمئن شوید که همه مناطق به طور یکنواخت تحت پوشش دستگاه قرار گرفته‌اند.

………………………………….

این مطلب در صفحه 10 ماهنامه شماره 32 «ویکی کلین» منتشر شده است.

عضویت در خبرنامه

ویکی کلین اولین نشریه تخصصی نظافت صنعتی

یافتن مقالات مورد نظر ...

ویکی کلین

درباره ما ...

سال هاست که در کشور عزیزمان ایران فقدان یک مجله نظافتی به زبان فارسی که آگاهی عمومی جامعه ایرانی را در این زمینه ارتقا دهد همواره احساس میشد.

از این رو تیم ماهنامه ویکی کلین همراه با جمعی از متخصصان فعال در این حوزه بر آن شد تا نشریه علمی جدیدی را به جمع مطبوعات فارسی زبان اضافه نماید. هدف اصلی این مجموعه به انجام رساندن وظیفه مهم آگاهی دادن به فارسی زبانان و ایرانیانی است که مشتاق دانستن مطالب تازه در زمینه های نظافت ، بهداشت و سلامت هستند و امید است اطلاعات مفید و تازه ای در اختیار خوانندگان خود قرار دهد.

ویکی کلین در شبکه های اجتماعی ...

فیسبوک
توییتر
لینکدین

برترین مقالات ماهنامه