ویکی کلین

نقش فناوری‌های ضدمیکروبی در نظافتِ بلندمدتِ بیمارستان‌ها

فناوری‌های ضدمیکروبی مکمل پروتکل‌های نظافت معمول هستند و تأثیر طولانی‌تری را ایجاد می‌کنند.

بیمارستان‌ها با وجود هزاران بیمار، پرسنل و ملاقات‌کننده که هر روزه از خانه‌هایشان به آن‌جا می‌آیند، مکان‌های بسیار شلوغی هستند. همین موضوع باعث می‌شود که این سیل جمعیت به طور مداوم سطوحی را مانند دستگیره‌های در، قفسه‌ها، پرده‌ها و تجهیزات پزشکی لمس کنند و ندانسته با آلوده‌کردن این سطوح، موجب رشد میکروب‌ها شوند؛ حتی اگر به طور روزانه و به دقت ضدعفونی شوند. نظافت سطحی قطعاً باعث تمیزی یک سطح برای مدتی کوتاه می‌شود، اما به محض این‌که آن سطح دوباره لمس شود، بار دیگر کثیف می‌گردد. صرف‌نظر از این‌که یک بیمارستان ممکن است چقدر شلوغ باشد، باتوجه به ماهیت فعالیت‌های روزانه‌ای که انجام می‌گیرد و ماهیت آسیب‌پذیری بالقوه افرادی که تحت درمان هستند، باز هم بهداشت بالاترین درجه اهمیت را دارد. اما چگونه ممکن است، این استانداردهای دقیق و سرسختانه ضدعفونی و نظافت را در مواجهه با سیل بی‌انتهای جمعیت رعایت کرد؟ این‌جا است که فناوری‌های ضدمیکروبی با تکمیل پروتکل‌های معمول نظافت و ایجاد تأثیری بلندمدت‌ به کمک می‌آیند.

 

انعطاف‌پذیر و چندکاره

میکروب‌ها می‌توانند منجر به افت زودرس کیفیت محصول شوند و لکه و بوی بد ایجاد کنند. استفاده از فناوری‌های ضدمیکروبی در مواد، حفاظت طولانی‌مدت را از محصول ایجاد می‌کند که بدون شست‌وشو و آبکشی، به صورت ۲۴ ساعته از رشد ناخواسته میکروب‌ها جلوگیری می‌کند و طول عمر محصول را افزایش می‌دهد. افزودنی‌های ضدمیکروب به شکل‌های زیاد و متفاوتی مثل قرص‌ها، پودرها و ترکیب‌های مایع در بازار هستند و آن‌ها را می‌توان برای طیف وسیعی از مصالح ساختمانی، کف‌پوش‌ها، سرامیک‌ها و پارچه‌ها استفاده کرد.

 

کاربردی و نوآورانه

پرده‌های تفکیک‌کننده بیمارستانی و قفسه‌ها تنها دو نمونه هستند که استفاده از محافظت محصول ضدمیکروبی می‌تواند به صنعت سلامت فایده برساند. این پرده‌ها به طور مستمر توسط بیماران و کارکنان بیمارستان لمس و به سرعت محلی برای رشد میکروب‌های آسیب‌زا می‌شوند. شاید قفسه‌ها را بتوان هر روز تمیز کرد، اما به محض این‌که دوباره لمس شوند، دیگر نمی‌توان آن‌ها را در دسته اشیاء تمیز قرار داد و این یعنی هرچیزی که با آن‌ها در تماس باشد هم می‌تواند آلوده شود. افزودن ترکیبات شیمیایی ضدمیکروب به مواد خام مورد استفاده برای ساخت این پرده‌‌ها و قفسه‌ها، همراه با نظافت مناسب و قاعده‌مند، محیط بیمارستان را به مدت طولانی‌تری تمیز نگه می‌دارد و برای بیماران، کارکنان و ملاقات‌کنندگان، آرامش ذهنی زیادی را به ارمغان می‌آورد.

 

کارکردن در پشت صحنه

برقراری و حفظ سطح بالایی از استانداردهای بهداشتی موردنیاز برای محیط‌های درمانی که با تعداد فزاینده‌ای از بیماران روبه‌رو هستند، کار آسانی نیست و نظافت سطحی متعارف احتمالاً برای از بین بردن میکروب‌های زیان‌آور کافی نیست. فناوری‌های ضدمیکروب توکار در فواصل نظافت، سطوح را تمیزتر نگه می‌دارند و رشد میکروب‌ها را تا ۲۴/۷ سرکوب می‌کنند و روش‌های نظافت معمول را تکمیل می‌کنند. همین ویژگی به بیمارستان‌ها کمک می‌کند تا با میکروب‌های مضر مقابله کنند و طول عمر مصرف محصولات بهداشتی را افزایش دهند.

 

درباره میکروبن اینترنشنال (Microban International)

میکروبن اینترنشنال بخشی از بار برندز اینترنشنال Barr Brands International) BBI) خانه دو تا از برندهای جهانی شناخته‌شده و قابل اطمینان در بازارهای محصولات ضدمیکروب، کنترل بو و ضدعفونی و بیماری‎زدا یعنی میکروبن و آلترافرش Ultra-Fresh است. سازمان ما بیش از ۱۰۰ سال تجربه پیشرفت را داشته و در این صنعت انقلابی به پا کرده است.

شرکت ما به عنوان شرکتی جهانی و پیش‌رو، با سیستم‌های پیشگیرانه خود، قبل از شروع مشکلات و با پیشگیری از آن‌ها، محصولات را تمیزتر و کنترل بوها را بهتر کرده است.

شرکت میکروبن اینترنشنال، با ترکیب علم و راه‌حل‌های خلاقانه، نوآوری‌هایی را به وجود آورده است که تعداد محصولات پزشکی، صنعتی، پارچه‌ای و مصرفی با کیفیت را در سرتاسر دنیا افزایش می‌دهد.

یافتن مقالات مورد نظر ...

ویکی کلین

درباره ما ...

سال هاست که در کشور عزیزمان ایران فقدان یک مجله نظافتی به زبان فارسی که آگاهی عمومی جامعه ایرانی را در این زمینه ارتقا دهد همواره احساس میشد.

از این رو تیم ماهنامه ویکی کلین همراه با جمعی از متخصصان فعال در این حوزه بر آن شد تا نشریه علمی جدیدی را به جمع مطبوعات فارسی زبان اضافه نماید. هدف اصلی این مجموعه به انجام رساندن وظیفه مهم آگاهی دادن به فارسی زبانان و ایرانیانی است که مشتاق دانستن مطالب تازه در زمینه های نظافت ، بهداشت و سلامت هستند و امید است اطلاعات مفید و تازه ای در اختیار خوانندگان خود قرار دهد.

ویکی کلین در شبکه های اجتماعی ...

فیسبوک
توییتر
لینکدین

برترین مقالات ماهنامه

برای عضویت در خبرنامه ویکی کلین ایمیل خود را وارد نمایید.

ویکی کلین تنها مجله تخصصی نظافت صنعتی