ویکی کلین

سفارشی سازی بر اساس نیازهای مشتری

پس از همه‌گیری کرونا، سطح تقاضای نظافت در جامعه، به قبل از همه‌گیری باز نخواهد گشت. این بیماریِ همه‌گیر اساساً نحوه درک مردم از فضاهای عمومی و توقع آن‌ها از پاکیزگی، نظافت و امن‌بودن اماکن را تغییر داده است.

ساتیش راجندرن، مدیر بخش امکانات و خدمات شرکت COO-india و شرکت خصوصی Knight Frank India به راه‌حل‌های مکانیزه و خودکار تأکید دارد که باید برای نیازهای مشتری سفارشی شود.

دوست دارید چه نوع ماشین‌آلات، ابزار و مواد شیمیایی موجود در خارج از کشور، در هند نیز وجود داشته باشد؟ ویژگی‌های منحصر به‌فرد آن‌ها چیست؟

در این‌جا به چند مورد اشاره می‌کنم:

تمیزکننده راه‌پله و پله‌برقی: در هند، تمیزکردن سیستم‌های حمل‌ونقل عمودی معمولاً به صورت دستی انجام می‌شود که زمان‌بر است. تمیزکردن مکانیزه این سیستم‌ها باعث می‌شود که فرآیند تمیزکردن به شکل مؤثر و ایمن انجام شود و پایداری ارگونومیکی داشته باشد.

جاروبرقی‌هایی که با باتری کار می‌کنند: معمولاً جاروبرقی‌ها پر سر و صدا هستند. از این رو، جاروبرقی‌ها معمولاً آخر هفته‌ها یا در شب استفاده می‌شوند تا از مزاحمت برای دیگران جلوگیری شود. علاوه بر این، دارای سیم برق برای اتصال به پریز نیز هستند که ممکن است موجب برق‌گرفتگی یا گیرکردن بین مبلمان شوند. جاروبرقی‌هایی که با باتری کار می‌کنند، بی‌صدا، بدون نیاز به استراحت، ارگونومیک و بدون خاموش‌شدن هستند.

جاروهای برقی شارژی: جاروها یا جاروبرقی‌های معمولی گردوخاک را پخش می‌کنند. جارو برقی شارژی گردوغبار را جذب می‌کند و استفاده از آن راحت‌تر از جاروبرقی است. ممکن است برای آب‌وهوای مرطوب هند نیاز به تنظیمات خاصی داشته باشد؛ با این حال، استفاده از آن کاری هوشمندانه خواهد بود.

نظافت با ربات‌ها: عنصر انسانی در نظافت معایبی مانند تماس با بیمار، نیاز به نظارت، اثربخشی، خطرات بهداشتی هنگام تمیزکردن و بسیاری موارد دیگر دارد. تیم‌های نظافتی که از ربات‌های تمیزکننده تجاری استفاده می‌کنند، شاهد پیشرفت‌های عظیمی در عملکرد خود هستند. آن‌ها کیفیت و کارایی تمیزکردن خود را افزایش می‌دهند، در زمان و هزینه صرفه‌جویی می‌کنند و منابع را با استفاده از اطلاعات آنلاین اختصاص می‌دهند. این کار در هند بسیار جدید است، با این حال امروزه استفاده داخلی و تجاری از آن‌ها درحال افزایش است. این امر در خارج از کشور بسیار محبوب است زیرا هزینه نظافت‌ها بسیار بالا است. مدتی طول می‌کشد تا این امر در هند نیز به یک امر رایج تبدیل شود.

لطفاً نمونه‌هایی از چگونگی بهبود فرایند تمیزکردن با استفاده از برخی راه‌حل‌ها را برای ما بیان کنید.

با استفاد از خدمات نظافت حرفه‌ای که در آن از ابزار و ماشین‌آلات جدید استفاده می‌شود، خدمات نظافتی رویکردی حرفه‌ای با درجه ایمنی بالا و دوام ارگونومیک به خود می‌گیرد. در مقایسه با جاروبرقی‌ها، فرد هنگام دست‌زدن به تجهیزات احساس راحتی بیشتری می‌کند. این شغل به دلیل گسترده‌بودن، افراد بسیار بیشتری را در مقایسه با امروز جذب خواهد کرد و مهم‌تر از آن کار انتخابی و نه یک کار اجباری خواهد بود. این شغل با تیم‌هایی که یاد می‌گیرند با تجهیزات ساده و پیچیده کار کنند، در آینده بسیار مهم است و باعث می‌شود که دستمزد بهتری دریافت کنند.

وقتی صحبت از نرم‌افزار دیجیتال مدیرت تسهیلات (FM) می‌شود، آیا ترجیح می‌دهید از راه‌حل‌های طراحی‌شده در خارج از کشور استفاده کنید یا راه‌حل‌های داخلی؟ چرا؟

مطمئناً یک راه‌حل داخلی را در مقایسه با راه‌حل‌های طراحی‌شده در خارج از کشور ترجیح می‌دهم. دلایل متعددی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

لجستیک؛ هر محصولی که وارد و استفاده شود در مقایسه با محصولی که در داخل تولید می‌شود، از نظر اقتصادی به‌صرفه نخواهد بود. به عنوان غول‌های فناوری مورد توجه قرار گرفته است و استفاده از راه‌حل داخلی جذاب است.

زمانی که محصول به صورت بومی توسعه‌یافته باشد، سفارشی‌سازی برای نیاز هندی‌ها نیز به راحتی قابل اجرا است. درک زمینه توسط مشتریان محلی آسان‌تر است.

اگر به شکل عمیق بررسی کنیم، متوجه خواهیم شد که احتمالاً راه‌حل‌های فنی ارائه‌شده توسط یک شرکت خارجی، ممکن است فقط از برخی از شرکت‌ها/ پرسنل‌های فناوری هند پشتیبانی کند.

اگرچه نکات فوق بسیار حائز اهمیت است، اما لازم به ذکر است که محصولاتی که در خارج از کشور طراحی می‌شوند، ماهیت بسیار قوی و پیشرفته‌ای دارند، زیرا زمان زیادی برای آن می‌گذارند و پیچیدگی‌های توسعه‌یافته را برای ما آسان می‌کنند.

یافتن مقالات مورد نظر ...

ویکی کلین

درباره ما ...

سال هاست که در کشور عزیزمان ایران فقدان یک مجله نظافتی به زبان فارسی که آگاهی عمومی جامعه ایرانی را در این زمینه ارتقا دهد همواره احساس میشد.

از این رو تیم ماهنامه ویکی کلین همراه با جمعی از متخصصان فعال در این حوزه بر آن شد تا نشریه علمی جدیدی را به جمع مطبوعات فارسی زبان اضافه نماید. هدف اصلی این مجموعه به انجام رساندن وظیفه مهم آگاهی دادن به فارسی زبانان و ایرانیانی است که مشتاق دانستن مطالب تازه در زمینه های نظافت ، بهداشت و سلامت هستند و امید است اطلاعات مفید و تازه ای در اختیار خوانندگان خود قرار دهد.

ویکی کلین در شبکه های اجتماعی ...

فیسبوک
توییتر
لینکدین

برترین مقالات ماهنامه

برای عضویت در خبرنامه ویکی کلین ایمیل خود را وارد نمایید.

ویکی کلین تنها مجله تخصصی نظافت صنعتی