گفت‌وگو بامدیرعامل شرکت MTCO / به امید روزی که برند ایرانی در دنیا بدرخشد…

روش های اشتراک گذاری مقاله :

مدیرعامل شرکت MTCO (مهتاب تیام کوثر) که فعالیت خود را از سال 84 با تولید جاروبرقی مرکزی آغاز کرده و سوابقی چون محقق، مجری، مدیر بازرگانی، مدیر تولید و مدیرعامل را در کارنامۀ حرفه‌ای خود دارد، از پیشرفت‌های قابل ملاحظه و چشم‌گیر حوزه تجهیزات نظافت می‌گوید.

در ادامه، گفت‌وگوی ویکی‌کلین با محسن تنباکویی را می‌خوانید.

لطفاً خودتان را برای مخاطبان ماهنامه ویکی‌کلین معرفی کنید و از سوابق و تجربیات کاری خود بگویید.

عرض ادب و احترام، محسن تنباکویی هستم، مدیرعامل شرکت MTCO (مهتاب تیام کوثر).

فعالیت خود را از سال 1384 با همراهی برادران و پدر بزرگوارم با تولید جاروبرقی مرکزی آغاز کرده و در سال 1386 به صورت حرفه‌ای‌تر تولید و توسعه تجهیزات نظافت صنعتی را دنبال کردیم.

علاوه بر راه‌اندازی کارخانه تولید تجهیزات نظافت صنعتی ام‌تی‌کو، تحقیقات مربوط به راه‌اندازی خط تولید موتور جاروبرقی را انجام داده و برای اولین‌بار موتور دو پروانه خاک را در ایران تولید کردیم.

در تمام این مدت، از شروع تا به امروز، با افتخار به عنوان محقق، مجری، مدیر بازرگانی، مدیر تولید و مدیرعامل فعالیت کردم.

 

وضعیت رعایت نظافت در مکان‌های پرترددی مانند مراکز تجاری را به شکل می‌بینید. شرایط را در مقایسه با گذشته چطور ارزیابی می‌کنید؟

در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت‌های قابل ملاحظه و چشم‌گیری در حوزه تجهیزات نظافت در ایران بودیم و امروزه مراکز تجاری مختلفی را می‌بینیم که حداقل به دستگاه‌های کف‌شوی صنعتی یا اسکرابر مجهز شده‌اند، اما به دلیل فراگیر نشدن دستگاه‌های مکانیزه نظافت، همچنان فاصله زیادی با استانداردهای جهانی داریم.

 

فکر می‌کنید درحال حاضر مردم تا چه میزان با دستگاه‌های نظافت صنعتی آشنایی داشته و از آن استقبال می‌کنند؟

اگرچه دستگاه‌های نظافت صنعتی برای مصارف و اماکن مختلف قابل استفاده و سفارشی‌سازی هستند، اما به نظر می‌رسد عموم مردم نسبت به مصرف‌کنندگان و یا افرادی که در صنعت حضور دارند، آگاهی کمتری نسبت به این دستگاه‌ها دارند.

بنابراین به منظور استقبال هرچه بیشتر از روش‌های نوین نظافت صنعتی، بهتر است اطلاع‌رسانی‌های بیشتری در خصوص مزایای استفاده از این روش‌ها انجام شود.

 

نظافت با دستگاه‌های مکانیزه صنعتی در مقایسه با روش‌های نظافت سنتی چه مزایایی دارد و کدام روش مقرون به‌صرفه‌تر است؟

افزایش سرعت و کیفیت نظافت، افزایش راندمان نیروی کاری و کاهش زمان نظافت در کنار کاهش مصرف آب و مواد شوینده، ازجمله مزایای استفاده از دستگاه‌های مکانیزه نظافت در مقایسه با روش‌های نظافت سنتی است که سودی همه‌جانبه را برای مصرف‌کنندگان به ارمغان می‌آورد.

شاید در نگاه اول بهره‌گیری از نیروی انسانی و روش‌های نظافت سنتی، کم‌هزینه‌تر به نظر آید، اما بر اساس تحقیقات و آمار منتشرشده توسط انجمن بین‌المللی تأمین‌کنندگان تجهیزات نظافت صنعتی (ISSA)، بیش از 90 درصد از هزینه‌های شست‌وشوی سطوح، به هزینه‌های نیروی انسانی مربوط می‌شود که دستگاه‌های مکانیزه نظافت، این هزینه‌ها را از میان برداشته و در کاهش هزینه‌های سازمانی نقش قابل توجهی دارند.

چه راه‌هایی را برای بیشتر شناخته‌شدن روش‌های نوین صنعتی پیشنهاد می‌کنید و آینده بهره‌مندی از این قبیل ابزارها چگونه است؟

به منظور آشنایی هرچه بیشتر جامعه هدف با روش‌های نوین نظافت صنعتی ایده‌های مختلفی وجود دارد که استفاده از دستگاه‌های مکانیزه در اماکن مهم و پرتردد یکی از این روش‌ها است.

در خصوص آینده بهره‌مندی از ابزارهای نظافت صنعتی هم همان‌طور که در سؤال قبلی اشاره کردم؛ برخلاف دید عموم، بهره‌گیری از دستگاه‌های مکانیزه نظافت، موجب کاهش هزینه‌های نیروی انسانی و دست‌یابی به مزایایی همه‌جانبه می‌شود. بنابراین با فراگیرشدن استفاده از این ابزارها می‌توان افزایش چشم‌گیر کیفیت نظافت و بهداشت عمومی را در سازمان‌ها و مراکز پرتردد داشت.

در این میان مدیران دوراندیش می‌توانند با استفاده از تجهیزات مکانیزه نظافت و کاهش هزینه‌ها، به جای استفاده از توان جسمی نیروی انسانی در نظافت، از قدرت تفکر و توانایی‌های ذهنی افراد در پیش‌برد امور بهره گیرند.

 

برنامه‌های شما برای سال جدید از چه قرار است و چه توصیه‌هایی برای خوانندگان ویکی‌کلین دارید؟

گروه صنعتی ام‌تی‌کو یکی از تولیدکننده‌های تجهیزات نظافت داخلی است که از آغاز کار خود تا به امروز، کیفیت را به عنوان اصل اساسی سرلوحه قرار داده است. بنابراین با تکیه بر این اصل مهم، در سال پیش‌رو هم بهبود کیفیت و توسعه سبد محصولات را در دستور کار قرار داده و آن را پرقدرت دنبال می‌کنیم.

توصیۀ بنده به خوانندگان محترم ویکی‌کلین، بهره‌مندی هرچه بیشتر از آموزه‌های این نشریه ارزشمند در کسب‌وکارشان است تا بتوانند بهترین انتخاب را از میان تجهیزات نظافتی موجود داشته و بالاترین اثربخشی را تجربه کنند.

 

نظر شما درباره ماهنامه ویکی‌کلین چیست؟

ماهنامه ویکی‌کلین یک دانشنامه مفید به منظور معرفی، آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه نظافت صنعتی است که خواننده را با چالش‌های نظافت در حوزه‌های مختلف آشنا کرده و اطلاعات مقایسه‌ای مناسبی از تجهیزات نظافت صنعتی برای مصر‌ف‌کنندگان به ارمغان می‌آورد.

 

به عنوان سخن پایانی، مؤلفۀ حائز اهمیت در این حوزه را بفرمایید.

به امید روزی که بهبود کیفیت محصولات، استفاده از قطعات باکیفیت و بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا در دستور کار همه افراد فعال در حوزه تجهیزات نظافت صنعتی در ایران قرار گیرد و برند ایرانی در همه دنیا بدرخشد.
در پایان ضمن تشکر از شما بزرگواران که به طور حرفه‌ای در آموزش و فرهنگ‌سازی نظافت صنعتی نقش مؤثری ایفاء می‌کنید، رشد و پیشرفت روزافزون برایتان آرزومندم.

عضویت در خبرنامه

ویکی کلین اولین نشریه تخصصی نظافت صنعتی

یافتن مقالات مورد نظر ...

ویکی کلین

درباره ما ...

سال هاست که در کشور عزیزمان ایران فقدان یک مجله نظافتی به زبان فارسی که آگاهی عمومی جامعه ایرانی را در این زمینه ارتقا دهد همواره احساس میشد.

از این رو تیم ماهنامه ویکی کلین همراه با جمعی از متخصصان فعال در این حوزه بر آن شد تا نشریه علمی جدیدی را به جمع مطبوعات فارسی زبان اضافه نماید. هدف اصلی این مجموعه به انجام رساندن وظیفه مهم آگاهی دادن به فارسی زبانان و ایرانیانی است که مشتاق دانستن مطالب تازه در زمینه های نظافت ، بهداشت و سلامت هستند و امید است اطلاعات مفید و تازه ای در اختیار خوانندگان خود قرار دهد.

ویکی کلین در شبکه های اجتماعی ...

فیسبوک
توییتر
لینکدین

برترین مقالات ماهنامه